Arimo Mustosen uusi stand up -soolo Isän käsikirjasta saapuu nyt myös Jyväskylään
Stand up -koomikko Arimo Mustonen tuo lämpimän, hauskan ja elämänmakuisen sooloesityksensä Isän käsikirjasta nyt myös Jyväskylän yleisöille.
Isän käsikirja on hulvattoman rehellinen stand up -esitys siitä, miten perhe-elämä, harrastusruuhkat, parisuhteen haasteet ja arjen pienet kaaokset tekevät elämästä yhtä aikaa sekä tragediaa että komediaa. Joskus kiireelle ja mahdottomalle arjelle on pakko nauraa itsekin.
Arimo sukeltaa isyyden syvään päähän ja avaa kaiken huumorin kautta – olitpa itse isä, äiti, lapsi tai joku, joka vain nauttii hyvästä naurusta. Tästä esityksestä löydät varmasti tuttuja piirteitä.
“Tämä on elämänmakuisin stand up -show, jonka olen koskaan tehnyt”, kertoo Arimo Mustonen uudesta esityksestään.
Isän käsikirjasta -show käsittelee muun muassa:
- isyyden ja arjen ristiriitoja – kun kasvatuksen teoriat eivät toimi omien lasten kohdalla
- miehenä olemisen muutosta – sukupolvien opetukset ja nykyajan vanhemmuus
- parisuhteen kommelluksia, naisen valloitusyrityksiä.
Arimo Mustonen on yksi suomalaisen stand up -kentän pioneereista. Hän on viihdyttänyt yleisöjä jo yli 20 vuoden ajan sadoissa tapahtumissa ympäri Suomen. Hänen tyylinsä yhdistää oivaltavan huumorin ja inhimillisen näkökulman – nyt aiempaa henkilökohtaisemmin. Arimolla on keikkoja takana yli 4500 ja nyt hän koostaa kaiken yhteen.
Isän käsikirjasta on rehellinen, koskettava ja naurattava katsaus isyyteen ja miehen elämään – esitys, jossa komedia ja todellisuus kulkevat käsi kädessä.